Ana içeriğe atla

Kitap Yorumu "Frambuazlı Hayat"

1000 sayfalık kitaptan sonra ince bir kitap okumaya karar verdim. Böyle deneme gibi kitaplar ya da romanlar beni tutmayınca kaldırıp kenara koyuyorum biraz okuduktan sonra. Kategorilerdenmiş meğerseki. Hoş bir yaz havası.


Kitap bir deneme/yazın kitabı. Sanat, kültür, insan, yaşam, gelişim, müzik, yansımalar, düşünceler, denemeler ve benim en çok sevdiğim Mevsimler: Yaz gibi kategoriler var içerisinde. Kapak hikayesini de kaptıktan sonra arkadaşımda böyle kitabın yanındaki kokulu ıslak mendiller vardı. Bu ıslak mendil de Alaçatıdan olunca kitap ayracı olarak kullanmaya başladım. 

Benim bir totem gibi bir şeyim var. Mesela If I Stay'in kitaplarını okuyup filmi internette yer alırken okumayacağım dedim. Çünkü o benim içime heyecan veriyor. Bunda da ıslak mendili açmayacağım. Gerçekten hani ben bir şeyi yapmayacağım ya da yapacağım dediğim zaman öyle olur. 


Kitabı daha yakından anlatmak gerekirse ben çok düzensizce okudum. Salt yazımı ya da böyle düşünceler eklenmeyince boş kalıyor gibi hissediyorum. Eh, bu da benim arada okuyup durmamla bağdaşıyor. Ama gerçekten Mevsimler:Yaz'ı okurken gerçekten Yaz ayında gibi hissettim. Sanki yine İzmir'e gitmiş gibi hissettim diyebilirim. Tam oradaki havayı verdi bana. 

Kitap bir denemelerden yer aldığı için ben gelip gidip böyle kitapları karıştırıp tekrardan okumayı severim. Romanlarda yapamazken deneme kitaplarında bana hoş bir hava veriyor böyle olması. 

Ben bir o bölümde bildiğiniz uçtum İzmir'e kondum gibi hissettim. Ya ne kadar güzel dedim. Bence güzel bir kitap olmuş. Yani Sade ve Derin'den daha daha güzel olmuş. Kitaplarının devamını bekliyoruz yazarın :)

Not: Bu arada fotoğraftaki silgi şeysileri ve 1. fotoğraftaki sol tarafta ders kitapları tamamen masamın üzerinin çalışmaktan böyle olmasından ve ben bir elime kamerayı alıp kitapların fotoğraflarını çekemiyorum. Bir önceki yazımda da zaten gidip etütte telefondan çekmiştim. Hatta ben daha kitap fuarına gitmeden önceki haliyle fotoğrafları çekmişim. Kusura bakmayınız. 

Yorumlar

 1. İremcim yeniden merhaba :)
  Sana öncelikle derslerinde çok başarılar zehin açıklığı versin Allah.
  Yazdığın özeti sevdim Yaz mevsimini sende benim gibi çok sevenlerdensin demek bu konuda hem fikiriz.
  Ayrıca kitabı okurken İzmirdeymişsin gibi hissiyatına bayıldım çünkü kitap çıktıktan hemen sonra bende frama ilk İzmirde kavuşmuştum ve aynı şekilde o gün ki kokuları anımsıyorum kitapta.Ayraç olarak ise ben yemek yediğimiz yeri tanıtan bir kyağıt parçasını kullanıyorum :)
  Ne güzel birbirimizin ruhunu hissetmiş olduk.Framı sevmene en az deep kadar sevinmiş oldum ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merabaaaa :)) Her merhaba dediğimde kendimi Youtuber zannediyorum :)) Teşekkür ederim :) Ben kitabı aldığımda Antalya'daydım. İlk kitabı alanlardanım hatta :) Kitabı galiba ilk ben gördüm bi de :) Ama evet çok uymuş yaptıklarımız :))) Ne güzel :)

   Sil
 2. ayyy ıslak mendil alaçatı he. hadi yaz gelsin de yine tatile git o taraflara :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İvit :)) Olurrrr :))) Ay ama bu sene daha çok İzmirin içine gitmek istiyorum :)) Hem de çok :))

   Sil
 3. Kitap, isim olarak son derece ilgi çekici bir isme sahip. :) Hayatın frambuazlısı. Hmm... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pasta :))) Frambuaz kondurulmuş ya da frambuazla karıştırılmış bir hayat :) Ay eveeet, ben bunu hiç düşünmemiştiiiiiim :)))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler